Маркування чаю в світовій практиці

Маркування чаю в світовій практиці

ps (pekoe souchong)

     Позначення чорного листового чаю, виробленого з грубих і великих листків чайного куща. Літерами PS маркується чай середньої якості, який краще, ніж S, але гірше, ніж P. Китайський чай, маркований як PS, більш високої якості, ніж аналогічний індійський або цейлонський.

s (souchong)

     Позначення чорного листового чаю, виробленого із старих, грубих і великих листків чайного куща. Якість такого чаю сильно залежить від якості куща. У випадку з індійськими і цейлонськими чаями, S - це листовий чай найнижчої якості (гірше, ніж PS). У Китаї, на невеликих чайних кущах, навіть зі старого листя, формально підпадають під стандарт S, може бути отриманий чай прийнятної якості.

p (pekoe)

    Позначення чорного листового чаю, виробленого з листя бічних пагонів чайного куща або з третього і четвертого листя основного пагона. Етимологічно термін сходить до китайського «pak-ho» (білі ворсинки) - так раніше позначався особливо якісний чай з нераспустившейся нирки і двох листків, наступних за нею. В даний час літерою P маркується чай середньої якості, який краще, ніж S, але гірше, ніж OP.

 

op (orange pekoe)

      Позначення чорного листового чаю, виробленого з наступних за ниркою листя втечі чайного дерева, але практично без тіпсів. Розмір чаїнок в такому чаї - 8-15 мм.Літерами OP маркується досить якісний чай (як правило - цейлонський), який краще, ніж P, але гірше, ніж FP. Іноді використовуються маркування OP1 і OPA. Точний таємний сенс букви і цифри з'ясувати поки не вдалося, є підозра, що вони означають розмір листа, менший, ніж у стандартного OP.

fp (flowery pekoe)

     Позначення чорного листового чаю, виробленого з якісних, але недостатньо щільно скручених листків і з невеликим вмістом тіпсів (на це вказує літера F). Літерами FP маркується досить якісний чай, який краще, ніж OP, але гірше, ніж FOP.

gfop (golden flowery orange pekoe)

     Позначення чорного листового чаю, виробленого з наступних за ниркою листя втечі чайного дерева і з достатнім вмістом тіпсів (на це вказує літера F). Літерами FOP маркується якісний чай, який краще, ніж FP, але гірше, ніж GFOP.

 

tgfop (tippy golden flowery orange pekoe)

     Позначення чорного листового чаю, виробленого з наступних за ниркою листя втечі чайного дерева і з вмістом тіпсів, більшому, ніж в чаї FOP. Літера G (Golden) позначає, що тіпси (які мають золотисто-коричневий колір) добре помітні в чаї і надають йому золотистий колір (це перебільшення, звичайно). Літерами GFOP маркується чай високої якості (найчастіше - індійський), який краще, ніж FOP, але гірше, ніж TGFOP.

ftgfop (fine tippy golden flowery orange pekoe)

     Позначення чорного листового чаю, виробленого з наступних за ниркою листя втечі чайного дерева і з вмістом тіпсів, ще більшому, ніж в чаї GFOP (літера T - Tippy). Літерами TGFOP маркується чай високої якості (найчастіше - індійський), який краще, ніж GFOP, але гірше, ніж FTGFOP.

ftgfop (fine tippy golden flowery orange pekoe)

     Позначення чорного листового чаю (як правило - індійського) вищої якості і з дуже великим вмістом тіпсів. Ця категорія чаїв є формально найвищою, хоча, звичайно, якість чаю не знає верхньої межі. У тому випадку, коли якість чаю перевершує стандарт FTGFOP, до цих літерам або додають цифри (FTGFOP1), або букви (SFTGFOP - Super FTGFOP).

sftgfop (super fine tippy golden flowery orange pekoe one)

     Не зовсім формальне позначення чорного листового чаю (як правило - індійського), ще більш високої якості, ніж FTGFOP. Може поєднуватися з цифрами, що позначають розмір чайного листа. SFTGFOP1, SFTGFOP2, SFTGFOP3 - чим більший лист, тим більше цифра, маркування SFTGFOP2 і SFTGFOP3 зустрічаються надзвичайно рідко.